Sibírsky smrekovec-kráľ záhrady

Vyrábame zo sibírskeho smrekovca a smrekovca všetky namáhané časti a väčšinu kolekcie vyrábame celé zo smrekovca, ktorý je pre použitie v záhrade najtrvanlivejšou variantou a vďaka svojej smolnatosti a tvrdosti dreva je naozajstným TOP-om pre vonkajšie použitie.

Smrekovec ako materiál je najlepšou voľbou pre vonkajšie drevené kvetináče. Smrekovec patrí medzi tvrdé typy dreva a hustota smrekovca zaisťuje jeho vlastnosti. U smrekovca sa udáva životnosť i bez údržby 30 a viac rokov.

Jedným z dôvodov je krásna kresba smrekovca, jeho prirodzená farba do žlta, s ktorou sa potom veľmi dobre chytajú požadované odtiene.

 

U kolekcii KOMBI, hrantíkov  navyše na steny výrobku používame aj borovicu a severský smrek. Smrek a borovica patrí medzi mäkké/stredne tvrdé, porézne dreva s vysokou savosťou našich olejových lazúr.  Výsledkom zlúčenia porézneho dreva a kvalitnej olejovej lazúry vznikne výrobok s dlhšou životnosťou, ako niektoré iné tvrdšie varianty dreva, ktoré neprijmú toľko ochrany v podobe olejových lazúr.

 

Pro použitie na hrantíky i vďaka krásnej štruktúry dreva, vhodné na hĺbkové morenie a opaľovanie, je severský smrek a borovica ideálny.