Vyvýšené záhony

Vyvýšené záhony vyrábame starou technikou spojenia dreva do dreva, použitím ekologických olejových farieb s dlhou životnosťou. Vyrábame v rôznych rozmeroch, výškach a tvaroch. Dopĺňame o nopovú fóliu a antihraboš systém. Výnimočnosťou konceptu je životnosť a pevnosť vďaka použitiu spevňujúcich prvkov. Našou pýchou je potom staré spojenie dreva do dreva navyše podlepené vodoodpudivými lepidlami a spojené neviditeľnými sponkami. Na našich výrobkoch nenájdete skrutky alebo skrutky. Vyvýšené záhony dodávame 100% zložené vrátane inštalovanej nopovej fólie, alebo u väčších záhonov zložíme u Vás a vy iba zasadíte.

PRODUKTY

TECHNICKÉ DETAILY

Základný princíp je, že celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým max. predlžuje jeho životnosť. Všetky naše záhony sú vybavené chemicky stálou nopovou fóliou pre maximálnu životnosť výrobku.

Variantne ponúkame parenisko integrované so záhonom a antihraboš sieť ako ochranu proti hlodavcom.

Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácii a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už veľmi nepoužívajú.

My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby keď veci mali dušu, keď výrobok nebol ich krátkodobým potešením na rok alebo dva.

Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo skôr. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov kvetináčov na rozpor a čap v pokose, čape a dlabe a potencionálne nami inovovaný spoj pre kolekciu GEO. Tento spoj si vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

Konštrukcia výrobku je spojením dreva do dreva pomocou drážky. Na spojenie horného rámu a nosných hranolov používame staré technológie čapu a dlabu, popr. spojenie do drážky bez použitia skrutiek. V celej konštrukcii nepoužívame skrutky a žiadny spoj nie je viditeľný.

Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká má mnohé úskalia a pravidlá. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istí, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujeme.

Materiál horného rámu je od KOMBI 25/67mm až po 45x120mm vždy z smrekovca a hranoly potom od KOMBI 45×45mm až po 80x80mm pri kolekcii MAMUT. opäť z smrekovca. Strany sú potom vyrobené zo severského smreka alebo aj z smrekovca pri kolekcii MAMUT.

Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepším a najtrvanlivejším variantom. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť aj bez údržby sa udáva až 30 a viac rokov.

Absolútnou výnimočnou možnosťou našich vysokých záhonov je možnosť doplniť záhon o pevné dno. Bežný vyvýšený záhon je bez dna aby došlo k prepojeniu so zemou. To však neplatí, keď je potrebné umiestniť záhon na betónový podklad, terasu, alebo iné miesto, ktoré toto prepojenie vylučuje.

Preto sme vyvinuli vlastné trojvrstvové pevné dno z masívnych hranolov, extrudovaného polystyrénu a nepremokavé fólie, ktoré dopĺňame o výpust s filtráciou s netkanou textíliou, ktoré fungujú ako odtok prebytočnej zrážkovej vody.

Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli to, čo sme hľadali. Používame špeciálne 4 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a navyše ochránia výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

Pre tento rok sme začali používať nové lepidlá, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie ako štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo ako spoj.

Vďaka našich skúseností so statkom, kde je viac-menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4 zložkovú tenkovrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate v prírodnej olejovej báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia! Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU.

Pošlite nám e-mail