Kvetináče a truhlíky s plastovou vložkou

Kvetináče sú vybavené plastovými nožičkami pre dlhšiu trvanlivosť výrobku, taktiež sú zabezpečené vnútornou plastovou vložkou s prepadovým systémom pre správne zavlažovanie. Celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým maximálne predlžuje jeho životnosť.

Kvetináče a truhlíky sú vyrobené z vysoko kvalitného severského smreku. Ich výroba je ručná s maximálnym dôrazom na kvalitu spracovania. Sú vyrobené v Českej republike.

Truhlík je vybavený plastovými nožičkami pre dlhšiu trvanlivosť výrobku. Je tvorený 2 samostatnými truhlíkmi- drevený obal a plastový truhlík pre priame zasadenie kvetín. Vnútorný plastový truhlík je vybavený prepadovým systémom pre správne zavlažovanie.

Plastové nožičky, alebo nastavovacia skrutka je dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč/ truhlík nad úroveň podkladu a tým zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká má mnohé úskalia a pravidlá. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istý, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujme.

Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 5 rokov, aby sme našli to, čo sme hľadali. Používáme špeciálne 3 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochránia výrobok proti škodcom. Sú odolné proti UV a vode. Výsledkom je potom mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 4-6 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyšlené a len vďaka globalizácii a nárokom na logistiku boli potlačené /zabudnuté a vďaka pracnosti sa  už moc nepoužívajú.

My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa robilo skôr. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva, alebo spojenie rámov kvetináčov na rozpor a čap v pokosu (obr 1 a 2). Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

Pro tetno rok sme začali používať nové lepidlá , ktoré sú v našich trhových skúškach silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.