Prečo si zaobstarať “VYSOKÝ ZÁHON” od nás?

Jednoducho, pretože sú dokonalé

Vysoké záhony vyrábame s cieľom vyrobiť dokonalý výrobok s dôrazom na dlhú životnosť a s minimom energie potrebnej k jeho údržbe. Dodržujeme najprísnejšie štandardy trvale udržateľného rozvoja EKO-T.U.R. a používame iba ekologické, vodou riediteľné farby na báze prírodných olejov. Sme držiteľom prísneho certifikátu „TUV FSC“ ako jediný v ČR a SR v našej brandži záhradných kvetináčov.

Všetky naše výrobky vyrábame starou technológiou spojením dreva do dreva. To vyžaduje presnosť a čas. Základom je masívny 5cm hranol, do ktorého sa kotvia pozdĺžne laty. Používame vode-odolné polyuretánové lepidlo bez použitia skrutiek. Hlavičky skrutiek na našom výrobku neuvidíte, tým sme zamedzili hrdzaveniu výrobku. Používame masívne drevo – sibírsky smrekovec, ktorý je istotou dlhé životnosti výrobku. U smrekovca/ sibírskeho smrekovca sa udáva 30 plus rokov životnosti i bez pravidelnej údržby.

Naviac sme k smrekovcu vyvinuli vlastnú farbu – vhodnú vďaka svojmu zloženiu na záhradu. Ide o ekologickú farbu bez chemických prímesí.

Naše „VYSOKÉ Záhony“ sú stavané ako dom s horným vencom a základňou a sú spojené pevne v rohoch. Takto sme dosiahli maximálnu pevnosť bez toho, aby sme použili na steny masívne hranoly.

Farba – najväčšia výhoda našich výrobkov. Drevo a drevené výrobky z masívneho dreva skrášlia a vhodne doplnia Vašu záhradu. Drevo je prírodný materiál, a tak sa oveľa viac hodí do záhrady než iné materiály. Avšak je s tým spojená nutnosť sa o takýto výrobok starať. My sme sa snažili Vám tuto činnosť čo najviac zjednodušiť. Naša farba sa nasaje do dreva a výrobok chráni 3-6 rokov na 100%. Po tejto dobe je ale potreba výrobok – jeho farbu obnoviť. Bežné farby vyžadujú výrobok obrúsiť, starou farbu opáliť, alebo oškrabať. Tato činnosť je prácna a zdĺhavá, nie však u našich farieb. U našej farby stačí vziať štetec a náter zopakovať 1x za obdobie 3-6 rokov. Bez brúsenia, bez odstraňovania starých náterov. Proste len náter zopakujete a za 10-15 min. máte na ďalšie roky postarané. Farbu môžete kúpiť od nás (prekliknutie), alebo akúkoľvek vodou riediteľnú lazúru. Objednajte si plechovku – na 1 záhon Vám vydrží cca na 8-10rokov.

Naše výrobky dodávame zložené, bežné veľkosti máme skladom. Nechceme výrobky dodávať  rozložené na 1000 kusov s hrsťou skrutiek, keďže to odporuje starým technológiám a náš výrobok je postavený na kvalite spojov. Akýkoľvek systém, ktorý je vytvorený tak, aby splňoval logistické štandardy, nebude nikdy fungovať tak dobre, ako už zlepený a zmontovaný výrobok. Jeho kvalita je priamo úmerná kvalite spojov a tu vôbec nikde nie sme ochotní robiť kompromisy.

Radi vyrábame rôzne vysoké záhony na mieru. Máme niekoľko základných tvarov, ale viac menej sa fantázie medze nekladú. Želáte si nekonečný vysoký záhon ako ohraničenie pozemku, alebo chcete kaskádu, zárohák alebo inú variantu? Vyskúšajte nás  a nechajte si naceniť Vašu predstavu o dokonalom vysokom záhone. Prídeme, postavíme, zaškolíme i poradíme, čo dať dovnútra. Toto je presne to, čo nás baví – vymýšľať nové tvary a riešenia.

Tu je iba otázka, či si ho tam dáte sami, alebo si necháte výrobok poslať už s touto NUTNOU vychystávkou. Nopová fólia zásadne ovplyvňuje životnosť výrobku a zaručí, že vysoký záhon bude vypadať dlho ako nový. Používame chemicky stálu nopovú fóliu s nulovým obsahom škodlivých látok k ochrane Vašej výsadby. Cena inštalácie je priaznivá – odporúčame!

Ďalšou vychytávkou je potom systém ANTI HRABOŠ. Postupným tlením vysoký záhon vytvára teplú skrýš pre rôzne hraboše. Spolu s koreňovou zeleninou môže byť ideálnym krmítkom pre nechcené návštevy zospodu. Používame pletivo s mini okami, aby Vaše výsadby rástli v kľude a zber zostal na Vás.

Vysoký záhon „GEO POTS“ je ideálnym riešením pre modernejšie zástavby. Vyrobený z masívnych lát spojených technológiou do drážky, podlepený vode-odolným lepidlom, bude ozdobou Vašej záhrady. Ideálny v kombinácii s ostatnými kvetináčmi z rady GEO Pots.

U týchto vyvýšených záhonov ponúkame navyše ich osvetlenie buď celých alebo len spodnej časti.