Kolekcia MAMUT

  Kolekcia MAMUT

  Každá výroba má svojho premianta, svoj TOP výrobok bez kompromisu. Pre nás je to kolekcia MAMUT. Použitím 45mm hrubého rámu a 80mm hrubých bočných hranolov vyrobených z prémiového sibírskeho smrekovca, vytvára dokonalý výrobok s maximálnou životnosťou a exkluzívnym vzhľadom. Použili sme do tohoto výrobku to NAJ čo vieme, použitím starých technológií bezskrutkových spojov dreva do dreva. Rám 120mm široký, spojený čapom a dlabom je našou pýchou.

  TECHNICKÉ DETAILY

  Základný princíp je, že celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým max. predlžuje jeho životnosť.

  Plastové nôžky sú dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč nad úroveň podkladu a tým zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

   Materiál horného rámu je 45x120mm vždy zo smrekovca a hranoly potom  80x80mm u kolekcie MAMUT zo sibírskeho smrekovca. Strany výrobku sú vyrobené tiež zo smrekovca upevnené do drážky v masívnych hranoloch.

   Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepšou a najtrvanlivejšou variantou. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť i bez údržby sa udáva až na 30 a viac rokov.

    Kvetináče sú vo vnútri obložené chemicky stálou nopovou fóliou, vybavené plastovými nôžkami  pre maximálnu životnosť výrobku. Dno je 3-vrstvové, tvorené masívnym dnom 5cm hrubými hranolmi, 3cm extrudovaným polystyrénom a krycou fóliou. Dno je vybavené 1 alebo 2 prepadmi pre odvod prebytočnej vody. Takto vytvorená vnútorná nádoba maximálne využíva vnútorný priestor a je tým pádom vhodná pre väčšie rastliny a zasadenie kríkov a stromov.

     Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4-zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochráni výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

     Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

     My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

     Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo predtým. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov do čapu a dlabu. Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

     Pro tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

      Vďaka naším skúsenostiam so statkom, kde je viac menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4-zložkovú tenko-vrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate na prírodnej olejové báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

      ĎALŠIE KOLEKCIE

      Pošlite nám e-mail

      This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.