Kolekcia Ľudovít XVI.

  Kolekcia Ľudovít XVI

  V tejto sekcii predávame viac než kvetináče, ide o umenie:). Baví nás vymýšľať nové veci a hrať sa.

  Tieto kvetináče môžu byť ozdobou Vášho obydlia, hotelov, luxusných predajní a reštaurácií. Tvar kvetináča je známy už z obdobia Ľudovíta XVI. Typ vložky a  tvar je čisto na Vás, vyrábame na mieru.

  TECHNICKÉ DETAILY

  Strany výrobku sú vyrobené zo smrekovca upevnené do drážky v masívnych hranoloch. Smrekovcovými hranolmi sú potom obložené všetky strany kvetináča, spevnené voliteľne krížom.

  Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepšou a najtrvanlivejšou variantou. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť i bez údržby sa udáva až na 30 a viac rokov.

   Kvetináče sú vo vnútri obložené chemicky stálou nopovou fóliou, vybavené plastovými nôžkami  pre maximálnu životnosť výrobku. Dno je 3-vrstvové, tvorené masívnym dnom 5cm hrubými hranolmi, 3cm extrudovaným polystyrénom a krycou fóliou. Dno je vybavené 1 alebo 2 prepadmi pre odvod prebytočnej vody. Takto vytvorená vnútorná nádoba maximálne využíva vnútorný priestor a je tým pádom vhodná pre väčšie rastliny a zasadenie kríkov a stromov.

    Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochránia výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživení farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

    Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

    My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby, kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

    Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo predtým. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov kvetináčov do drážky. Spojenie strán kvetináča je potom do čapu a dlabu. Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

    Pro tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

     Vďaka naším skúsenostiam so statkom, kde je viac menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4 zložkovú tenko-vrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate v prírodnej olejové báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

     ĎALŠIE KOLEKCIE

     Pošlite nám e-mail