Kolekcia GIGANT

Kolekcia GIGANT

Kolekcia  GIGANT vychádza z úspešnej kolekcie KOMBI. Rozdielom je použitá sada vnútorných plastových nádob, ktoré sú väčšie a dovoľujú zasadenie väčšej výsadby vďaka svojej veľkosti. Technicky a materiálovo je kolekcia identická s kolekciou KOMBI vrátane možnosti doplniť o kolieska s vysokou nosnosťou a brzdami.

Výhoda kvetináčov GIGANT je možnosť zasadenie od kvetín až po stromy. Možnosť kombinácie s inými kvetináčmi v kolekcii je vďaka rovnakej výšky 55cm a šírky 53cm  všetkých výrobkov v kolekcii . Je vhodná na vytvorenie ohraničenia posedenia, záhrad.

TECHNICKÉ DETAILY

Základný princíp je, že celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým max. predlžuje jeho životnosť.

Kvetináče sú vybavené plastovými nôžkami a vnútornou plastovou vložkou pre maximálnu životnosť výrobku. Plastové nôžky sú dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč nad úroveň podkladu a tím zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

Vnútorná plastová vložka je vybavená prepadovým systémom pre správne zavlažovanie.

  Konštrukcia výrobku je spojením dreva do dreva pomocou drážky. Na spojenie horného rámu a nosných hranolov používame staré technológie čapu a dlabu, popr. spojenie do drážky bez použitia skrutiek. V celej konštrukcii nepoužívame skrutky a žiadny spoj nie je viditeľný.

  Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká má mnohé úskalia a pravidlá. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istí, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujeme.

   Materiál horného rámu je  25/67mm vždy zo smrekovca a hranoly potom u kolekcie GIGANT 45×45 mm zo smrekovca alebo zo sibírskeho smrekovca. Strany sú potom vyrobené zo severského smreku.

   Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepšou a najtrvanlivejšou variantou. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť i bez údržby sa udáva až na 30 a viac rokov.

    Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4-zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochráni výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

    Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

    My to vidíme inak, chceme sa spať vrátiť k podstate veci, do doby, kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

    Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo predtým. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov kvetináčov na rozpor a čap v rezu, čapu a dlabu a potencionálne nami inovovaný spoj pre kolekciu GEO. Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenia nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

    Pro tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

     Vďaka naším skúsenostiam so statkom, kde je viac menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4-zložkovú tenko-vrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate v prírodnej olejové báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

     ĎALŠIE KOLEKCIE

     Pošlite nám e-mail