Kolekcia GEO POTS

  Kolekcia GEO POTS

  Skvelé riešenie ohradenia posedenia, terás alebo iných priestorov na záhrade. Kombinácie je možná vďaka  rovnakej šírke a výške všetkých kvetináčov v kolekcii. Vďaka rôznych dĺžok sa dá použiť pre akýkoľvek priestor. Východisková farba je TEAK, ale dodávame tiež v ďalších farbách na želanie, bez doplatku je prírodný, dub a antracit.

  TECHNICKÉ DETAILY

  Základný princíp je, že celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým max. predlžuje jeho životnosť.

  Kvetináče sú vybavené plastovými nôžkami a vnútornou plastovou vložkou pre maximálnu životnosť výrobku. Plastové nôžky sú dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč nad úroveň podkladu a tým zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

  Vnútorná plastová vložka je vybavená prepadovým systémom pre správne zavlažovanie.

   Konštrukcia výrobku je spojením dreva do dreva pomocou nami inovovanému starému spoju čapu a dlabu s dilatáciou! V celej konštrukcii nepoužívame skrutky a žiadny spoj nie je viditeľný.

   Na výrobu tejto kolekcie používame prémiový sibírsky smrekovec v šírke 20x95mm!! Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepšou a najtrvanlivejšou variantou. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť i bez údržby sa udáva až 30 a viac rokov.

   Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká má mnohé úskalia a pravidla. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istí, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujeme.

    Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochránia výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

    Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

    My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby, kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

    Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo predtým. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámu kvetináčov na rozpor a čap v rezu, čapu a dlabu a potencionálne nami inovovaný spoj pre kolekcie GEO . Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

    Pro tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

     Vďaka naším skúsenostiam so statkom, kde je viac menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4 zložkovú tenko-vrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate v prírodnej olejové báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

     ĎALŠIE KOLEKCIE

     Pošlite nám e-mail