Kolekcia DUB

Kolekcia DUB

Kolekcia QUESRCUS (DUB) spĺňa najvyššie štandardy kvality a je vyrobený z 70x45mm a 150x100mm hrubého prémiového DUBU zimného (Quesrcus petraea).

DUB ako materiál je večný, jeho životnosť sa počíta na od 100 rokov nahor, pokiaľ je výrobok vyrobený poctivo.

Nie je náhodou, že U nás, v rieke Morave, boli nájdené člny z doby Veľkomoravskej ríše, ktoré boli prevažne z duba.

Okrem lodí sa z duba robili mlynské bicykle, mosty, lávky, často aj tisícilitrové sudy. Dub bol základnou surovinou pre spevnenie priehrad, kedy vďaka jeho skameneniu vo vode dokáže prežiť vonku na vode tisícročia. Dubu nevadí striedanie počasia, vlhkosť a naopak vysoké teploty, vďaka svojej minimálnej rozťažnosti a vysokej húževnatosti je ideálny na výrobu prémiovej kolekcie

Stredovekí rezbári v Holandsku, Nemecku a okolo Baltského mora doviedli rezbu duba k dokonalosti.

A my sme sa učili a učili as absolútnou hrdosťou a pýchou Vám predstavujeme našu QUERCUS(DUB) kolekciu. Pre dodržanie tradícií a absolútnej kvality prepájame jednotlivé diely starou technikou drevených dubových kolíkov (DUB letný) s mierne vyššou rozpínavosťou, ten pred spojením podsušíme a on sa prirodzenou cestou v spoji roztiahne. Tým vznikne absolútny, dokonalý spoj.

Kvetináče a vysoké záhony sme navyše zdvihli o 6cm nad úroveň zeme z dizajnových dôvodov. Tento rám navyše odpudzuje slimáky a ochráni tak výsadbu.

Ak má výroba nejaké NEBA, tak na výrobu kvetináčov je to TÁTO kolekcia.

  • VYSOKÝ ZÁHON

  • NÍZKÝ VYVÝŠENÝ ZÁHON

TECHNICKÉ DETAILY

Kvetináče sú zvnútra obložené chemicky stálou nopovou fóliou, vybavené plastovými nôžkami pre maximálnu životnosť výrobku. Dno je 3 vrstvové, tvorené masívnym dnom 5cm hrubými hranolmi, 3cm extrudovaným polystyrénom a krycou fóliou. Dno je vybavené 1 alebo 2 prepadmi na odvod prebytočnej vody. Takto vytvorená vnútorná nádoba maximálne využíva vnútorný priestor a je tým pádom vhodná pre väčšie rastliny a zasadenie kríkov a stromov.

Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a navyše ochránia výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom potom je mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácii a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už veľmi nepoužívajú.

My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby keď veci mali dušu, keď výrobok nebol ich krátkodobým potešením na rok alebo dva.

Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa robilo skôr. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov do čapu a dlabu. Tento spoj si vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

Pre tento rok sme začali používať nové lepidlá, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie ako štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo ako spoj.

Vďaka našich skúseností so statkom, kde je viac-menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4 zložkovú tenkovrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate v prírodnej olejovej báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

Pošlite nám e-mail