Do hrantíka / kvetináča skrutky nepatria – staré techniky spojenia dreva do dreva.

Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené /zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo skôr. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva, alebo spojenie rámu kvetináčov na čap a dlab. Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

Pre tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

Výsledkom použitých technológii je výrobok, ktorý Vám bude robiť radosť dlhé roky a pokiaľ nie, tak nám ho pošlete a my Vám ho opravíme. My pracujeme tak, aby naša práca bola radosť a prinášala radosť.

Sami sme napríklad vyvinuli nové spoje zlúčením dvoch rôznych starších technik, ktoré sú ideálne pro naše použitie v spojení nových druhov kvetináčov.