Údržba našich drevených truhlíkov a kvetináčov je veľmi jednoduchá. Za roky bývania na statku, sme si uvedomili, že drevo potrebuje pravidelnú údržbu. S týmto vedomím sme začali vyvíjať vlastnú 3 zložkovú farbu, ktorú sme presne naladili k nášmu severskému smreku, z ktorého vyrábame. Spojenie našej farby – tenko-vrstvová vodou/olejom riediteľná tenko-vrstvová lazúra má presne tu konzistenciu, aby maximálne nasiakla do pórovitého severského smreku. Výsledkom je výrobok, ktorý v životnosti porazí akúkoľvek inú tvrdšiu drevinu.

Nepodstatnou výhodou použitia našich farieb je fakt, že neschovávate štruktúru dreva, ale naopak ju zvýrazňujete, čo je za nás cieľ.

Čarom je však dostatočná a pravidelná údržba. Ako to prebieha? Kúpite si ideálne od nás alebo inú tenko-vrstvovú vodou alebo olejom riediteľnú lazúru a tou 1x za 3 roky pretriete truhlík zo všetkých strán. Dôjde k oživeniu farieb a zvýšeniu ochrany na ďalšie roky.

Pokiaľ chcete, aby Váš truhlík/kvetináč vypadal stále rovnako ako prvý deň, tak ho pretrite 1x ročne. Nemusíte brúsiť, odstraňovať starý náter, iba pretrite s investíciou na 1 kvetináč okolo 20-60Kč/náter a maximálne 10min. a je hotovo.

To je jedna z najdôležitejších výhod našich truhlíkov/kvetináčov. Kúpite a potom sa vlastne nestaráte, iba pár minút a je hotovo!!

Preto Vám odporúčame si kúpiť našu farbu zároveň s výrobkom pre ďalšie použitie. Dodávame tiež lazúrovacie štetce, s ktorými máme najlepšie skúsenosti.

https://na-statku.sk/blog-2/do-truhlika-kvetinaca-vruty-nepatria-stare-techniky-spojenia-dreva/