Kvetináče

  KOLEKCIE

  PRODUKTY

  TECHNICKÉ DETAILY

  Základný princíp je, že celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým max. predlžuje jeho životnosť.

  Kvetináče sú vybavené plastovými nôžkami a vnútornou plastovou vložkou pre maximálnu životnosť výrobku. Plastové nôžky sú dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč nad úroveň podkladu a tým zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

  Vnútorná plastová vložka je vybavená prepadovým systémom pre správne zavlažovanie.

  Konštrukcia výrobku je spojením dreva do dreva pomocou drážky. Na spojenie horného rámu a nosných hranolov používame staré technológie čapu a dlabu, popr. spojenie do drážky bez použitia skrutiek. V celej konštrukcie nepoužívame skrutky a žiadny spoj nie je viditeľný.

  Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká, má mnohé úskalia a pravidlá. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istí, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujeme.

  Materiál horného rámu je u kolekcie KOMBI 25/67mm zo smrekovca a základná konštrukcia z 45×45 mm hrubých hranolov opäť zo smrekovca alebo sibírskeho smrekovca. Strany sú potom vyrobené zo severského smreku.

  Smrekovec alebo sibírsky smrekovec, ktorý používame, je pre danú kategóriu záhradných kvetináčov najlepšou a najtrvanlivejšou variantou. Smrekovec odoláva vďaka svojej štruktúre a smolnatosti najlepšie poveternostným podmienkam a jeho životnosť i bez údržby sa udáva až na 30 a viac rokov.

  Samostatnou kapitolou je potom ošetrenia dreva. Použité farby sme testovali posledných 10 rokov, aby sme našli čo sme hľadali. Používame špeciálne 4 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a navyše ochráni výrobok proti všetkým škodcom a sú odolné proti UV a vode. Výsledkom je potom mnohonásobná dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 3-5 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.

  Našim základným presvedčením je, že niektoré techniky a postupy už boli vymyslené a len vďaka globalizácie a nárokom na logistiku boli potlačené/zabudnuté a vďaka prácnosti sa už moc nepoužívajú.

  My to vidíme inak, chceme sa späť vrátiť k podstate veci, do doby, kedy veci mali dušu, kedy výrobok nebol len krátkodobým potešením na rok alebo dva.

  Preto naše výrobky vyrábame väčšinou tak, ako sa to robilo predtým. Príkladom sú naše spoje dreva do dreva alebo spojenie rámov kvetináčov na rozpor a čap v rezu, čapu a dlabu a potencionálne nami inovovaný spoj pre kolekciu GEO. Tento spoj vyžaduje viac operačnú výrobu, ktorú sme my vyladili k dokonalosti. Princípom týchto spojení je, že spojenie nie je závislé na sile, kvalite lepidla, ale drží samo o sebe v drážke a vytvára tak dokonalý spoj.

  Pre tento rok sme začali používať nové lepidla, ktoré v našich trhových skúškach sú silnejšie než štruktúra dreva. To vo výsledku znamená, že pri skúškach skôr povolí drevo než spoj.

  Vďaka naším skúsenostiam so statkom, kde je viac menej všetko z dreva, sme si vedomí, že údržba nesmie byť zdĺhavá a komplikovaná. Preto sme vyvinuli vlastnú 4 zložkovú tenko-vrstvovú lazúru, ktorá vďaka svojej podstate na prírodnej olejové báze sa do materiálu nasaje a stačí naše výrobky raz za 3-5 rokov jednoducho pretrieť bez brúsenia. Celá akcia potom trvá pár minút a máte na roky postarané. Zakúpiť môžete TU

  Pošlite nám e-mail